Dzięki internetowemu forum dla fanów futbolu pojawia się możliwość dyskusji na temat tej emocjonującej dyscypliny sportu. Składy drużyn, wyniki, przewidywania co do przebiegu najbliższej kolejki ligowej - te i inne tematy stanowią źród

Nie jesteś zalogowany na forum.

Barbie
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-21
Liczba postów: 7

Odp: Jak się uczyć?

Hej wszystkim. Ostatnio podjęłam decyzję, że zacznę uczyć się języka angielskiego, którego naukę nieźle zaniedbałam już w liceum. Chciałabym się podszkolić na tyle, aby bez problemu dać sobie radę na najpopularniejszym egzaminie z angielskiego jakim jest Cambridge English First, czyli tak zwany FCE. Nie pytajcie na co mi to  Poradźcie natomiast jak się do niego przygotować i w ogóle jak się uczyć języka obcego. Może macie czy znacie skuteczne metody nauki, przynoszące widoczne rezultaty. Wszelkie sugestie mile widziane.

Offline

Rowerek
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-21
Liczba postów: 65

Odp: Jak się uczyć?

Cześć. Powiem Tobie tak: każda metoda jest dobra, ważne by została wprowadzona w czyn. Co do rad… cierpliwość, wytrwałość, ciężka praca i dużo czasu. Generalnie chodzi o to by poświęcić maksymalnie dużo czasu na intensywną naukę. Ciekawie o nauce napisał Julian Northbrook na blogu FCE.pl. Pisze on nie o metodach tylko o podejściu do nauki angielskiego. Znajdziesz tam masę niesamowicie pomocnych porad. Nauka angielskiego wbrew pozorom to nie jest bułka z masłem i jeśli chce się opanować ten język na naprawdę wysokim poziomie to trzeba mieć w sobie dużo determinacji. Co do samego egzaminu FCE to świetna sprawa, taka przygoda w nauce języka obcego. Sam posiadam certyfikat CAE i jestem żywym przykładem tego, że w wielu okolicznościach papier ten jest niezwykle przydatny. Życzę wytrwałości.

Offline

Anderson
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-21
Liczba postów: 68

Odp: Jak się uczyć?

Potwierdzam zdanie przedmówcy. Determinacja jest tutaj kluczowa. Piszę z własnego doświadczenia. W ubiegłym roku zdawałem FCE i bez samozaparcia z pewnością nie otrzymałbym „A” na egzaminie. Z drugiej strony egzamin egzaminem, papierek papierkiem, ale najważniejsze co w głowie zostało. Na wspomnianym przez kolegę blogu znalazłem również niesamowicie ciekawy wywiad o nauce i motywacji jaki udzielił znany YouTub’er – Mirosław Zelent z kanału Pasja Informatyki. Zajrzyj sobie koleżanko do tego artykułu, który z pewnością zmotywuje Ciebie do wytrwałej pracy, co finalnie skończyć się może zaliczeniem egzaminu szybciej niż myślisz. Ja również życzę wytrwałości.

Offline

Barbie
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-21
Liczba postów: 7

Odp: Jak się uczyć?

Dzięki chłopaki. Jestem w trakcie lektury, którą mi podesłaliście. Aż trudno wyjść z podziwu, że są tacy ludzie pełni pasji i entuzjazmu do nauki. Z całą pewnością wykorzystam wszystkie porady zawarte w obu wywiadach. Wielkie dzięki raz jeszcze. Poczułam przypływ motywacji 

Offline